Zakaj izbrati samooskrbno sončno elektrarno

VISOKI PRIHRANKI

Sonce je neomejen vir brezplačne energije, ki ga je povsod v Sloveniji dovolj. Zakaj ne bi začeli koristiti moči sonca tudi vi, pri tem privarčevali in postali manj odvisni od elektro omrežja? Z namestitvijo sončne elektrarne na streho vaše hiše ali drugega objekta bodo stroški za elektriko postali znatno nižji, v prihodnosti pa boste neodvisni od nihanja cen elektrike na trgu, saj boste električno energijo proizvajali sami! Ko bo investicija odplačana, bo prihranek še večji.

OKOLJU PRIJAZEN VIR ENERGIJE

Energija sonca je čista energija, zato je sončna elektrarna okolju prijazna in trajnostna energetska rešitev pridobivanja električne energije za bivanje. Pri svojem delovanju ne bo ovirala vašega doma in okolice, ne oddaja toplogrednih plinov, deluje popolnoma nemoteno, njene odslužene komponente pa je mogoče 100 % reciklirati. Z uporabo sončne energije, ki jo imamo v Evropi in Sloveniji v izobilju, skrbimo za čistejše okolje in ga ohranjamo za prihodnost.

VARNA NALOŽBA

Lastna sončna elektrarna je varna trajnostna naložba v prihodnost vašega doma. Življenjska doba elektrarne je približno 30 let, investicija pa se povrne že v manj kot desetih letih. Na komponente in montažo velja garancija od 12 – 25 let. Sončna elektrarna je enkratna priložnost za pametno investicijo z nizkim tveganjem, ki bo povečala vrednost vaše nepremičnine, v prihodnosti pa bo nudila neodvisnost od spreminjanja cen na trgu električne energije.

SAMOOSKRBA

Samooskrba z električno energijo še nikoli ni bila tako dostopna, kot je danes. S postavitvijo svoje lastne sončne elektrarne boste postali energetsko samooskrbni, to pomeni, da boste z njo brezplačno in ekološko napajali toplotno črpalko, električni avtomobil in druge naprave v vašem domu. Sončna elektrarna je korak v prihodnost, zato je to priložnost vredno izkoristiti zdaj!

Enostavno in hitro do sončne elektrarne na ključ

Vse uredimo mi, vaša skrb je le odločitev za elektrarno, podpis soglasja, plačilo in prevzem!

1. Informativna ponudba

Ob prvem kontaktu z enim od tržnikov za vas pripravimo prilagojeno informativno ponudbo za sončno elektrarno. To storimo na podlagi vaše letne porabe elektrike ter dodamo izračun povračilne dobe investicije in predvidenega prihranka.

2. Ogled na objektu in končna ponudba

Če vam informativna ponudba ustreza se dogovorimo za brezplačen ogled, na podlagi katerega pripravimo idejni projekt in končno ponudbo. Na ogledu preverimo stanje na hiši/objektu ter vam razložimo delovanje elektrarne, potek projekta in financiranje.

3. Sprejetje ponudbe

Po sprejeti ponudbi uredimo potrebna pooblastila in soglasja za urejanje dokumentacije, pripravimo PZI dokumentacijo in oddamo vlogo za soglasje za priključitev na elektro distribucijsko podjetje.

4. Pridobitev soglasja

Po odobrenem soglasju za priklop sončne elektrarne na električno omrežje oddamo še vlogo za pogodbo o priključitvi.

5. Montaža

Dogovorimo se za termin montaže, ki običajno traja od 1 – 2 dni, pri večjih elektrarnah lahko tudi več. Po zaključeni montaži opravimo elektro meritve, elektrarno povežemo na internetno omrežje in vas poučimo o njenem delovanju, vzdrževanju ter o nadzoru preko aplikacije.

6. Priklop na omrežje

Ko je naše delo končano, elektro distribucijsko podjetje opravi priklop sončne elektrarne. V roku enega tedna po tem vam predamo vso dokumentacijo.

Želite ponudbo ali potrebujete več informacij?
Pokličite nas na telefon 041 205 937

KAKO DELUJE SONČNA ELEKTRARNA?

Za tiste elektrarne, ki delujejo po sistemu neto merjenja velja, da se električna energija, ki jo proizvedejo fotonapetostni moduli, porabi neposredno v hiši ali drugem objektu za napajanje porabnikov, višek proizvedene energije pa se odvede v omrežje. Če sončna elektrarna ne deluje po sistemu neto merjenja, se odvečna proizvedena energija shrani v hranilnik električne energije za kasnejšo uporabo.

Kaj je neto merjenje? Če sončna elektrarna proizvede več elektrike, kot jo hiša porabi, se višek električne energije odvede v omrežje, ki deluje kot "shranjevalnik energije". Če je poraba elektrike večja od proizvedene, pa jo omrežje dovaja v hišo tako, kot jo prejemamo in plačujemo po starem sistemu. Viški in manki se na letni ravni uravnajo, saj sončne elektrarne poleti proizvedejo več energije, pozimi pa manj.

Na koncu koledarskega leta se obračuna količina oddane in prevzete energije iz omrežja, na podlagi tega pa se po potrebi doplača razlika. Cilj samooskrbne sončne elektrarne je, da so odstopanja med porabo in proizvodnjo elektrike na objektu minimalna.

USTREZNOST STREHE

Velikost - streha mora biti dovolj velika (brez prekinitev in upoštevanja strešnih oken), da bo sončna elektrarna proizvedla dovolj električne energije in bo investicija smiselna. Tako bo naložba povrnjena v najkrajšem možnem času, elektrarna pa bo proizvajala primerno količino elektrike, ki bo zadoščala potrebam.

Usmerjenost - J, JZ, JV. Najbolj primerna je južna stran neba, saj ta prejme največ sončne svetlobe. Vsak odmik na vzhod in zahod zmanjša njeno učinkovitost, saj je v tem primeru za enako učinkovitost potrebno namestiti več panelov, severna stran pa v nobenem primeru ni ustrezna. V bližini ne sme biti ovir, ki bi na panele metale senco (drevesa, stavbe ipd.).

Naklon - 20 do 40 stopinjski naklon je najbolj primeren.

Stanje strehe - Biti mora v takšnem stanju, da bo lahko na njej elektrarna nameščena približno 30 let.

VARNOST ELEKTRARN

Sodobne sončne elektrarne so zelo napredne in dovršene z vidika varnosti pred napakami in požari, zato so varne za postavitev. Sodoben sistem z optimizatorji samodejno zazna morebitne napake na komponentah in zagotavlja učinkovitejšo proizvodnje električne energije.

Pametni sistem z optimizatorji in razsmernikom deluje tako, da v primeru napake na komponentah ali nevarnosti iz okolice (kot je požar), nemudoma izklopi elektrarno, izklopiti pa jo je mogoče tudi ročno na razsmerniku in v elektro omarici ob njem. Ob izklopu elektrarne je napetost na sončni elektrarni varnostno omejena, zato je delo na njej varno.

Certificirane in varnostno testirane komponente ter strokovna montaža naših elektrarn zagotavljajo najvišjo kvaliteto in varnost, pametni sistem pa nas in vas s pomočjo aplikacije na telefonu ali računalniku o vsaki težavi nemudoma obvesti.

Želite vedeti, kako učinkovita je vaša sončna elektrarna? Spremljajte njeno delovanje doma, v službi ali na dopustu preko aplikacije. Mobilna aplikacija na telefonu beleži vse podatke o delovanju elektrarne, kot so kilovatne ure proizvedene električne energije, učinkovitost in delovanje posameznih fotovoltaičnih panelov.

Proizvodnjo elektrarne lahko preučujete na dnevni, mesečni in letni ravni. Aplikacija nudi grafične prikaze podatkov o porabi elektrike, ki jih lahko primerjate med seboj glede na različna obdobja. Tako bo elektrarna pod vašim nadzorom in njeno delovanje učinkovito.

Fotonapetostne module je potrebno zaradi onesnaženega zraka občasno očistiti, za njihovo večjo učinkovitost. Čiščenje se izvaja glede na onesnaženost modulov, ki je odvisna od lokacije in postavitve sončne elektrarne (velik vpliv na onesnaženost modulov ima bližina makadamske ceste, gozda, kmetije ipd.). Po potrebi opravimo tudi dodatne preglede na elektrarni in zamenjavo komponent, delovanje vaše elektrarne pa spremljamo brezplačno.

FINANCIRANJE

O možnosti pridobitve nepovratnih sredstev za samooskrbne sončne elektrarne se je potrebno obrniti na Borzen, ki upravlja subvencije za samooskrbne sončne elektrarne ter hranilnike.

ZAVAROVANJE

Poleg visoke garancije na posamezne komponente in na izdelavo je sončno elektrarno smiselno zavarovati zaradi primerov ekstremnih vremenskih razmer, kot so udar strele, toča, neurja ipd. ali zaradi drugih nevarnosti iz okolice ali objekta, na katerem je nameščena.

Priporočamo, da se pri agentu svoje zavarovalnice pozanimate glede zavarovanja elektrarne, da boste tudi ob nevihtah in drugih nevarnostih mirni in brez skrbi.

Pošljite nam povpraševanje za neobvezujočo informativno ponudbo